Wykładzina

Na wykładzinie z włókien sztucznych świeży atrament zbiera się bibułą lub gąbką i posypuje grubo solą kuchenną. Plamy z moczu – natychmiast zbiera się gąbką i tamponuje szmatką zwilżoną mieszaniną wody i octu w równych ilościach. Nadmiar płynu zbiera się gąbką i osusza bibułą. Można też natychmiast zalać plamę gazowaną wodą! płyn wytrzeć do sucha gąbką czy bibułą.

Plamy z błota – zwilża się mieszaniną letniej wody i octu w proporcji: na 1 litr wody – 2 łyżku octu. Po zniknięciu plamy, przeciera się czystą wodą lub miąższem białego chleba.

Jeśli mamy dywan leżący luzem, pamiętajmy, że co 3-4 miesiące powinien być wytrzepany i wyczyszczony bardzo dokładnie. Trzepie się go na trzepaku lub drążku, nie wieszając, a zwłaszcza nie trzepiąc na płocie czy siatce – bo łatwo dywan uszkodzić. Nie należy go również wieszać na sznurze czy lince, aby dywanu nie zdeformować.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>