PLAMY Z KOMPOTU CZY SŁODKIEGO SOKU

PLAMY Z KOMPOTU CZY SŁODKIEGO SOKU: zagotować fusy od kawy w niewielkiej ilości wody. Wystudzić i w letnich maczać szmatkę i przecierać plamy. Wysuszyć i polerować do połysku.

PLAMY Z BRUDNYCH PALCÓW NA MEBLACH POLITUROWA- NYCH zmywa się szmatką lekko zwilżoną benzyną ekstrakcyjną (ostrożnie: ogień!). Następnie pociera się szmatką zwilżoną mieszaniną oleju lnianego i denaturatu w równych ilościach. Po całkowitym wyschnięciu polerować do połysku.

PLAMY Z ALKOHOLU – jak i plamy z kompotu – zmywa się letnim wywarem fusów z kawy. Po wyschnięciu polerować tamponem z wełnianej tkaniny, lekko zwilżonym mieszaniną oleju lnianego i terpentyny (w równych ilościach).

PLAMY TAKIE NA MEBLACH NA „WYSOKI POŁYSK” przeciera się szmatką zwilżoną wodą, w której gotowały się pszenne otręby. Natychmiast osuszać i polerować.

PLAMY ZE STEARYNY: nadmiar stearyny usuwać bardzo ostrożnie, aby nie zadrapać powierzchni mebla. Najlepiej zrobić to kawałkiem cienkiego kartonu. Pozostały niewielki ślad polerować energicznie wełnianą szmatką. Gdyby plama była nadal widoczna, trzeba ją kilkakrotnie dotknąć tamponem z waty, zmoczonym gorącą wodą i natychmiast wycierać suchą szmatką. Po wyschnięciu przetrzeć szmatką zwilżoną mieszaniną oleju lnianego i terpentyny (w równych ilościach). Wysuszyć, zapastować i polerować.

PLAMY NIEZNANEGO POCHODZENIA NA MEBLACH POLITU- ROWANYCH można próbować przetrzeć gorącym mlekiem, a następnie wełnianą szmatką zwilżoną olejem jadalnym. Po wyschnięciu natrzeć pastą i polerować do połysku.

JEŚLI MEBLE NA WYSOKI POŁYSK SĄ MOCNO POPLAMIONE, lepiej nie robić żadnych prób i zabiegów, ale oddać je w ręce fachowca.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>