CHOWAJĄC NA ZIMĘ BIAŁE RĘKAWICZKI

CHOWAJĄC NA ZIMĘ BIAŁE RĘKAWICZKI, przesypujemy je obficie talkiem i zawijamy w czarną bibułkę, co chroni je przed zażółęeniem.

RĘKAWICZKI KOLOROWE – WIŚNIOWE I GRANATOWE – łatwo tracą kolor. Czyści się je watką maczaną w spirytusie dena- • turowanym, odwrócone na lewą stronę i dopiero po wyschnięciu odwraca je na prawą stronę.

RĘKAWICZKI SKÓRKOWE Z CIEPŁĄ PODSZEWKĄ pierze się czystą benzyną ekstrakcyjną, zmieniając stale płyn, aż będzie zupełnie czysty. Zabiegu tego należy dokonywać na otwartej przestrzeni, na balkonie lub na parapecie szeroko otwartego okna. Wywietrzyć, włożyć na ręce i rękawiczki zamszowe przetrzeć lekko papierem szklistym Nr 000, a w glansowane – wetrzeć trochę dobrej pasty do obuwia.

RĘKAWICZKI SKÓRKOWE, ZBUTWIAŁE – wskutek przechowywania w silnie wilgotnym pomieszczeniu – wkładamy do słoja lub puszki, posypujemy solą rogową (węglan amonu), zamykamy i zalepiamy pokrywkę plastrem, aby uniemożliwić dostęp powietrza. Pozostawiamy tak przez kilka dni. Po upływie tego czasu plamy znikną. Rękawiczki należy wyjąć i wywietrzyć.

Inny sposób wymaga wysokiego słoja czy puszki, tak by rękawiczki, zawieszone u góry naczynia, zwisały nie niżej niż ,5 cm nad spodeczkiem ustawionym na dnie. Na spodeczku kładzie się nasycony amoniakiem tampon waty. Słój czy puszkę zamykamy, zalepiamy plastrem i pozostawiamy na 2 dni.

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>