Zastanawiając się na minusami i plusami posiadania teściów według statystycznego Polaka, znajduję z każdego po dwa. Plus jest taki, że SĄ. A minus taki, że… SĄ. Ja mam to wielkie szczęście, że mam super teściów. Choć widujemy się rzadko (pewnie dlatego nadal jesteśmy dla siebie super) to uwielbiam przyjeżdżać do rodzinnego miasta mojego męża- Krotoszyna.

FullSizeRender

Świąteczna krzątanina. Zapachy dzięki, którym zapominasz o diecie. Pieczenie ciast. Najlepszy na świecie bigos od Dagi (żony brata Oliviera). Mnóstwo śmiechu. Uśmiechu i miłości. Najlepsza na świecie cukiernia u Łyskawy. Sąsiadki- Pani Albina, Gienia i Lilianka. Kotka Santiago. Sklep Słowik i moja ulubiona księgarnia w rynku. Dzis przygotowywałyśmy święconkę. Teściowa tradycyjnie farbowała jaja w czerwonej cebuli ;-)Kocham Krotoszyn City! Bardzo! I teściową też! Przy okazji świętowaliśmy jej 70tkę!

IMG_1628

Najbardziej lubię te momenty, kiedy siedzimy sobie we trzy. Ania (teściowa), Daga i ja. Gadamy, śmiejemy się, czasem coś pichcimy. Daga jest dla mnie jak siostra, której nigdy nie miałam. A do teściowej mówię” mamo”, nie z konieczności, a z wyboru. Dlatego, że tak czuję.

IMG_1644

Uwielbiam też patrzeć na mojego męża, który w rodzinnym domu zmienia się. Potrafi wyluzować, wyłączyć telefon. Przytulić swoją mamę, napić się naleweczki z ojcem. I nagle zamiast być mężem i ojcem, staje się po prostu synem i bratem. Bardzo lubię ten czas. Nasze Potworzaki też kochają tu być. Mają swoje ulubione miejsca. Często chodzimy na stary plac zabaw przy 56Pułku Piechoty Wielkopolskiej, gdzie wychowywał się mój mąż. Piotr Janiak. Bo w domu to on jest Piotrek. Najukochańszy na świecie.

 

Dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę po Krotoszynie. Ja, Daga, Piotrek i Olek (brat Oliviera). Zajrzeliśmy na teren liceum, przeszliśmy przez park, uliczkami miasta i do domu. Było fajnie, słońce, spokój. Nic nas nie goniło. Za to wszyscy się nam kłaniali- moc mają nie celebryci, ale nauczyciele 😉 Daga uczy polskiego, Olek informatyki i techniki oraz historii.

IMG_1773

Mamy też to szczęście, że bratanek Piotrka- Mateusz, jest młodym, zdolnym basistą więc prywatne koncerty zapewnione. Piekielnie zdolny dzieciak! Zresztą ma opinię najlepszego basisty w Krotoszynie! Ciocia jest dumna!Choć jakby powiedział do mnie „ciociu” zabiłabym!

IMG_1784 IMG_1785

 

Jest też oczywiście On. Ojciec. Głowa domu. Stanisław Janiak. Teść- były wojskowy, któremu dyrygowanie nie wyszło z krwi, za to weszło w nawyk 😉 Uwielbiam Go! Mądry facet z mega kondycją. W wieku 72 lat pedałuje na rowerze każdego dnia po 20 kilometrów! Wrażliwiec schowany za wojskową zielenią. Stasiu 😉

Zaraz zaczynamy kolację, więc sami wiecie, że muszę uciekać. Pomóc nakryć do stołu i takie tam. Co by u teściowej zaplusować 😉

Kochani Czytelnicy. Z całego serca życzę Wam najpiękniejszej Wielkiej Nocy. Niech wiosna zagości w Waszym sercu, oraz za Waszym oknem. Cieszcie się rodzinnymi spotkaniami. Życzliwością i miłością. Niech to będą po prostu dobre święta. Bez jaj! Naprawdę dobre 😉

Wesołego Alleluja!!!

Malina

Oprócz wspomnień znaleźliśmy wiosnę!

FullSizeRender