Doktor Iwonę Gnach- Olejniczak poznałam kilka lat temu, była dentystką mojego męża. Jak wiadomo dentysta nie jest niczyim ulubionym lekarzem, bo trudno pałać do tej profesji wielką miłością. Iwona nie jest jednak tylko świetnym lekarzem, to także wizjonerka posiadająca w swoich rękach wielką moc. Zawsze szła pod prąd i nie bała się wyzwań, ani tych zawodowych ani prywatnych. Cały czas zaskakuje swoją pracą i tym jak szybko się rozwija! Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych! Nie wierzycie? Przeczytajcie jakie wyzwanie zafundowało Jej życie! To naprawdę „Niezwykła Ona”…

Patrzę na Ciebie i zastanawiam się jak Ty to robisz, że tak świetnie wyglądasz?

– To chyba szczęście mnie konserwuje. Mam 49 lat, jestem spełniona jako kobieta, matka i fachowiec w swoim zawodzie. Czuję się kompletna jak nigdy wcześniej.

A może młodszy o 12 lat partner?

-Może (śmiech). Miałam 40 lat , kiedy poznałam swojego obecnego partnera Wojtka. Wiesz, ludzi takie historie bulwersują. Zawsze wyglądałam na starszą niż wskazywała na to moja metryka, ale w pewnym momencie to się zatrzymało i czas stał się dla mnie łaskawy.

Czym dojrzałej kobiecie może zaimponować młodszy mężczyzna, oprócz wiadomych walorów? 😉

– Młodszy czy starszy, nie ma znaczenia. Ważne jest to czy jest Wam po drodze. Wchodzicie na ten sam tor, czy nie. Jesteśmy różni, jeśli chodzi o wiele rzeczy, ale jeszcze więcej nas łączy. Praca, życie, światopogląd. Wiesz, rozumiem dziś doskonale młode dziewczyny zakochujące się w dojrzałych mężczyznach, w tym jest jakaś magia. Rozumiem też kobiety, które zmieniają swoje życie o 180 stopni dzięki młodszemu partnerowi. Bo tu nie chodzi o wiek, ale o więzi jakie powstają.

To jak można zwrócić na siebie uwagę pięknej Pani Doktor?

Poznaliśmy się na kongresie stomatologicznym. Doszedł do mnie, szanowany Pan Doktor. Porozmawialiśmy, wręczył wizytówkę i szalenie uroczo się uśmiechał. Wizytówkę zatrzymałam z powodów tylko i wyłącznie zawodowych. Pomyślałam, że taki kontakt się przyda, zwłaszcza, że to as w chirurgii stomatologicznej. Imponował mi wiedzą, ale niczym innym. A później klasyka… smsy, miłe smsy… I bardzo miłe smsy.

Istnieje opinia, że partnerzy nie powinni razem pracować, tym bardziej wykonujące ten sam zawód. U Was jest inaczej?

– To prawda, chyba łamiemy wszelkie stereotypy na każdej płaszczyźnie.;-) Jesteśmy razem od 8 lat i od 8 lat razem pracujemy. Daje mi siłę i wiarę w to, że się uda. Uwielbiam kiedy razem pracujemy. Choć cały dzień spędzamy w osobnych gabinetach , to choć w przerwie musimy się przytulić i pocałować, to daje mi siłę i spokój. Bez takich drobnych przejawów miłości na co dzień żaden związek nie przetrwa. Najgorsze są cisza i pustka.

lek-stom-wojciech-kolosowski_19756_800x0

A jak jest z rywalizacją zawodową?

– Uważam, że są dziedziny jak właśnie chirurgia, w której to ja mogę się od Niego wiele nauczyć. On z kolei z uwagą słucha mnie, moich przekonań i wizji. Wie jak lubię iść pod prąd, wbrew wyuczonym regułom. Do pacjenta podchodzę bardzo indywidualnie, nigdy standardowo. Czasem mamy trudne przypadki i wymagają konsultacji nas obojga. Lubię te momenty, kiedy jesteśmy drużyną, w której każdy z zawodników daje z siebie 100% i w ataku i w obronie!

Kiedy z Nim rozmawiałam powiedział, że jesteś w swojej dziedzinie mistrzynią.

– Miłe. Choć wiesz, ja wcale nie chciałam zostać stomatologiem. Marzyłam o byciu aktorką, to była moja pasja. Lubiłam publiczne wystąpienia. Jednak rodzice, namówili mnie na wybranie innej drogi. Poza tym jak pochodzisz z miejscowości Ząbkowice Śląskie to musisz mieć coś wspólnego z dentystą! 😉 Choć dziś, to trzeba być dentystą- stylistą. Byłam na wielu szkoleniach w USA i właśnie tamta filozofia pracy mnie fascynuje. Staram się ją przekładać na nasze polskie realia, choć nie każdemu pasuje amerykański uśmiech, którym możesz kogoś oślepić.

A z czego czerpiesz największą satysfakcję?

– Z tego, że pacjenci po skończonym leczeniu nie wracają za szybko 😉 Serio. Moja klinika Unident Union może pochwalić się ortodoncją na najwyższym poziomie, niezwykle krótkim czasie leczenia i jego stałych efektach. U 90% pacjentów udaje mi się zachować ich wszystkie zęby, a to dla mnie powód do dumy! Chcę żeby czuli się u mnie spokojnie, dbam także o szczegóły wizualne. Lubię piękne wnętrza, chciałam więc żeby moja klinika przypominała wyglądem SPA i tak też jest. W końcu zdrowy uśmiech jest podstawą piękna, bo od niego wszystko się zaczyna…

7ef513fec4069341f6005735a45d68c8,800,600,0,0

Klinika to Wasze pierwsze dziecko, ale nie jedyne…

– Nie 😉 W wieku 48 lat zostałam mamą. Bóg pozwolił mi przyjąć wiadomość o ciąży z kołataniem serca, nie ze strachem , a z wielką radością. Oczywiście rodziły się pytania o zdrowie dziecka, ale w głębi duszy czułam, że wszystko będzie dobrze. Moja starsza córka ma dziś 21 lat, więc niewiele pamiętałam z zajęć praktycznych, ale miłości się nie zapomina. Człowiek rodzi się po to, żeby coś po sobie zostawić. My otrzymaliśmy małego Wojtusia. To też znak dla mnie z góry. że Pan Bóg ma jeszcze dalekosiężne plany wobec mnie 😉 Dokładnie rok przed zajściem w ciążę zdiagnozowano u mnie guza piersi, ale dzięki genialnemu Profesorowi Jaśkiewiczowi wszystko dobrze się skończyło.

02-drzwi-otwarte-2012-11-10

Polecasz późne macierzyństwo?

– Jak najbardziej. To są wspaniałe emocje, dające kobiecie nową siłę. Nie twierdzę jednak, że jest tylko milutko, bo są ciężkie momenty. Jednak to wszystko co otrzymujesz w zamian daje ci tyle szczęścia! Młody partner, który codziennie patrzy na mnie z miłością, cudowne dzieci, praca którą kocham… Nie śmiałabym prosić o nic więcej. A może tylko o jedno… Uśmiechajmy się do siebie. To pomaga w życiu. Na serce. Zalecenie lekarza.

 

STRONA KLINIKI UNIDENT UNION

unidentunion-recepcja_0